در آستانۀ عید غدیر خم و روز خبرنگار و در ادامۀ پویش «افتتاح» شهرداری کرمان؛

بوستان «خبرنگار» به بهره‌برداری رسید

 

در آستانۀ عید غدیر خم و هفدهم مردادماه، مصادف با روز خبرنگار و در قالب پویش «افتتاح» با شعار «هر هفته یک افتتاح»، بوستان خبرنگار طی آیینی به بهره‌برداری رسید.

شهردار کرمان در حاشیۀ آیین بهره‌برداری از بوستان خبرنگار که با حضور مدیرکل صداوسیما، جمعی از نمایندگان شورای اسلامی شهر کرمان و شهرداران مناطق برگزار شد، ضمن تبریک عید غدیر خم و روز خبرنگار گفت: بنا به قولی که مبنی بر ساخت پارکی در خور شأن خبرنگاران عزیز داده بودیم، پارک خبرنگار به مساحت یک هکتار با اعتبار حدود سه میلیارد تومان توسط شهرداری منطقه سه ساخته شد و امروز در آستانۀ روز خبرنگار به بهره‌برداری رسید.

سیدمهران عالم‌زاده افزود: همۀ پارک‌های جدیدی که توسط شهرداری کرمان طراحی و ساخته می‌شود، دارای مسیر پیاده و دوچرخه و مناسب‌سازی‌شده برای حضور و تردد افراد دارای معلولیت است.

وی بیان کرد: بوستان خبرنگار دارای فضای استاندارد برای بازی کودکان است و طوری طراحی شده که افراد از سنین مختلف بتوانند از تجهیزات و امکانات پارک استفاده کرده و لذت ببرند.

شهردار کرمان افزود: امیدواریم بوستان خبرنگار مورد قبول خبرنگاران محترم و اهالی ساکن در این منطقه قرار گیرد.

شهردار منطقه سه نیز در آیین افتتاح بوستان خبرنگار با اشاره به این‌که بوستان خبرنگار با هدف تقدیر از زحمات این قشر تلاشگر، در شهرک خواجو ساخته شده است، افزود: بوستان خبرنگار مجهز به آب‌نمای هارمونیک، وسایل تندرستی، مجموعۀ پلی‌اتیلن برای بازی کودکان، نمازخانه، پیست دوچرخه‌سواری، مسیر پیاده‌روی، آلاچیق، مبلمان پارکی، نورپردازی کف و ارتفاع، سرویس بهداشتی و زمین‌های ورزشی است.

رامین امیرمداح خاطرنشان کرد: ساخت پارک خبرنگار از سال 98 آغاز شد و برای ساخت این پارک دو میلیارد تومان در بخش فنی و یک میلیارد تومان در بخش امور شهر و درمجموع سه میلیارد تومان هزینه شده است.

وی بیان کرد: در این پارک علاوه بر مناسب‌سازی برای افراد دارای معلولیت، موارد مربوط به مناسب‌سازی برای کودکان نیز رعایت شده است.

شهردار منطقه سه افزود: در بوستان خبرنگار، اِلمانی با موضوع قلم و خبرنویسی ساخته و نصب شده است.

گفتنی‌ است؛ شهردار کرمان در حاشیۀ آیین افتتاح بوستان خبرنگار با ساکنان این منطقه گفت‌وگو کرد و از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات آن‌ها قرار گرفت. اهالی محله نیز از ساخت بوستان کاملاً مجهز خبرنگار در این بخش از شهر، از شهردار کرمان قدردانی کردند.