previous arrow
next arrow
Slider

 

شهردار منطقه سه کرمان خبر داد:

افتتاح بوستان یک هکتاری خبرنگار به زودی

 

 

شهردار منطقه سه کرمان گفت: بوستان خبرنگار به پاس خدمات ارزشمند خبرنگاران در شهرک خواجو ساخته شده و اکنون، آماده بهره برداری است.

سرویس خبر : مدیریت ارتباطات شهرداری منطقه سه

 

 رامین امیرمداح افزود: بوستان یک هکتاری خبرنگار مجهز به آب‌نمای هارمونیک، وسایل تندرستی، نمازخانه، پیست دوچرخه‌سواری و مسیر پیاده‌روی، آلاچیق، مبلمان پارکی، نورپردازی، سرویس بهداشتی، زمین‌های ورزشی و فضای سبز جدید است.

وی ادامه داد: مسیر دوچرخه‌سواری این بوستان طوری طراحی شده که دوچرخه‌سواران از زیرگذرهایی عبور می‌کنند و این طراحی علاوه بر جذابیت برای دوچرخه‌سواران، زیبایی فضای پارک را نیز دوچندان ساخته است.

شهردار منطقه سه کرمان بیان کرد: به همت واحد فضای سبز منطقه، 200 درخت ناندینا و 50 درخت جوالدوز برای اولین‌بار در شهر کرمان در بوستان خبرنگار کاشته شده که سازگار با آب و هوای کرمان است؛ همچنین بیش از 50 هزار گل همیشه بهار و اطلسی ایرانی و تعدادی درخت و درختچه از قبیل یاس هلندی، سردوس و یوکا در این بوستان کاشته شده که به سیستم آبیاری قطره‌ای مجهز شده‌اند.

امیرمداح یادآور شد: در بوستان خبرنگار مسیر تردد افراد کم‌توان و همچنین وسایل تندرستی برای استفاده آن‌ها نیز در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: برای ایمنی بیشتر کودکان و آسودگی خیال خانواده‌ها، فضای بازی کودکان با نصب کف‌پوش، ایمن‌سازی شده است.

شهردار منطقه سه کرمان افزود: یک المان با موضوع قلم و خبرنویسی در این بوستان نصب شده که همزمان با افتتاح پارک رونمایی خواهد شد.

امیرمداح ادامه داد: ورودی این پارک با طاق سبز به شیوه‌ای طراحی شده که فضای مناسبی برای برگزاری جشنواره‌ها و مناسبت‌های مختلف خواهد بود.

Go to top