previous arrow
next arrow
Slider

تخریب و رفع خطر املاک مخروبه  سطح منطقه سه کلید خورد/ دعوت ازمالکان املاک نیمه مخروبه و اراضی رها شده برای تعیین تکلیف/ طرح پاکسازی زمین‌های خالی آغاز شد

 شهردار منطقه سه گفت: به همت همکاران معاونت خدمات شهری منطقه سه عملیات تخریب اماکن و دیوارهای مخروبه خطر ساز در منطقه در دستورکار قرار گرفته است.

سرویس خبر : مدیریت ارتباطات شهرداری منطقه سه

مهندس امیرمداح با بیان اینکه وجود خانه‌هابا دیوارهای  مخروبه و قدیمی به لحاظ فرهنگی، زیبایی شناختی و امنیت اجتماعی برای شهرها مشكلاتی را ایجاد می كند که این اماكن به جهت متروكه بودن محلی برای تجمع افراد معتاد ،ریختن زباله و تجمع حیوانات ناقل بیماری می شود که امکان ریزش آوار هم همیشه به عنوان یک خطر جدی شهروندان  را تهدید می کند،ادامه داد:در این راستا شهرداری منطقه سه در اجرای تبصره ۱۴ ماده ۵۵قانون شهرداری ها به منظور حفظ سلامت و امنیت شهروندان پس ازطی کردن مراحل قانونی اقدام به تخریب ساختمان های فرسوده مخروبه متروكه و همچنین دیوارهای مخروبه با رعایت مسائل ایمنی نموده تا رفع خطر کند.

وی از تخریب دیوار نیمه مخروبه در خیابان آسباباد جنوبی (شرقی دو )توسط نیروهای اجرائیات خدمات شهری این منطقه خبر داد و گفت : هر لحظه امکان ریزش این دیوار فرسوده قدیمی وجود داشت که خطر جدی برای عابران پیاده در آن محدوده بود.
وی خاطرنشان کرد: کلیه دیوارها و املاک مخروبه سطح منطقه شامل کوچه 29 مالک اشتر جنوبی ،کوچه 12 پروین اعتصامی شرقی ،کوچه 67 میرزاآقاخان جنوبی و ...شناسایی شده است که با دستور قضایی و به همت حوزه خدمات شهری تخریب و بارگیری آنها در دستور کار قرار دارد.

شهردار منطقه سه در بخش دیگری از صحبت های خود ، از مالکانی که ساختمان‌های مخروبه خود را رها کرده‌اند، خواست به منظور کاهش خسارات و حوادث ناشی از ریزش آنها و همچنین برای به خطر نیفتادن سلامت و بهداشت شهروندان، نسبت به تعیین تکلیف املاک خود اقدام کنند.
وی با بیان اینکه اینگونه املاک و زمین ها شناسایی شده اند، گفت: اخطارهای لازم به مالکان آنها داده و در محل پارچه نصب شده است که در صورت عدم همکاری مالکان با شهرداری، پرونده آنها تکمیل و به مراجع قضایی در حوزه خدمات شهری ارجاع می‌شود.
امیر مداح از مالکان خواست هرچه سریعتر نسبت به حصارکشی ملک رها شده خود، به شهرداری منطقه مراجعه و مجوز لازم را دریافت کنند.
وی افزود: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده این‌گونه املاک، با مرکز ارتباط مردمی شهرداری (۱۳۷) تماس گرفته و مشکلات و درخواست‌های خود را مطرح کنند تا در اسرع وقت پیگیری و در جهت رفع آنها اقدام شود.


شهردار منطقه سه ضمن تشکر از تلاش های شبانه روزی نیروهای واحد خدمات شهری منطقه سه ،گفت : عملیات پاکسازی زمین های خالی ،تسطیح و بارگیری خاک و نخاله ها بصورت جدی از ابتدای سال جاری آغاز شده است و ادامه دارد.

Go to top